Rubriky
MLM firmy

Italští prokurátoři zatkli zakladatele MLM firmy Chogan Michelangela Paradisa

30. května 2024 byli na příkaz státního zastupitelství v Trani zadrženi zakladatel a generální ředitel společnosti síťového marketingu Chogan Michelangelo Paradiso, účetní společnosti Pietro Luigi Scricco a Liborio Scelzo. Během operace, kterou vedl plukovník Pierluca Cassano, byla zabavena aktiva v hodnotě 355 milionů, včetně nemovitostí, bankovních účtů a četného luxusního zboží. 

Obvinění ze zločinecké organizace

Operace byla provedena kvůli obvinění ze založení zločinecké organizace, daňovým podvodům a praní špinavých peněz po dobu několika let. Státní zastupitelství v podstatě viní obžalované z toho, že v průběhu let uměle navyšovali náklady společnosti, což vedlo k nezákonnému snižování provozních zisků a v důsledku toho nižší dani z příjmu a DPH.  

Tím, že byla MLM firma Chogan klasifikována jako podomní prodejce, těžila z preferenčního zdanění stanoveného italským právem s nižší sazbou, než by tomu bylo jinak. 

Účetní Pietro Luigi Scricco je považován za strůjce složitého systému daňových podvodů zavedeného od roku 2017, i když je nepravděpodobné, že by jednal z vlastní iniciativy. Podle obžaloby vytvořili takovou strukturu organizace, která byla systematicky určena k opakovanému páchání trestných činů.

Úřady tvrdí, že odposlechy poskytly jasné důkazy o existenci dobře organizované a prokázané trestné činnosti.

Obžalovaní už byli připraveni uprchnout

Podezřelí byli také připraveni na náhlé daňové kontroly, v Santo Domingu si zřídili záložní bankovní účty pro případ, že by v případě odhalení museli opustit zemi. To byl důvod, proč soud v Trani zahájil na žádost státního zástupce předběžná opatření. Trestné činy obviněné společnosti Chogan se sídlem v Barlettě pokračovaly roky i přes roční obrat 60 milionů eur. 

Zdroje: Televeva, Mezzogiorno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *